Як солити грузді на зиму холодним і гарячим способами: чорні і білі, жовті, в банках, під гнітом, в каструлі + відгуки

Попередня підготовка

Перед засолюванням з грибами доведеться повозитися в п’ять етапів.

  • Кастинг. Прийшовши додому з повним козубом «улову», його слід перебрати. Гриби, що мають нетоварний вигляд, доведеться відправити в сміттєвий бак. Це ж стосується розламаних примірників: засолити «уламки» можна, але чи буде вам приємно вживати їх взимку в їжу — ось в чому питання.
  • Лазневі процедури. Кожен гриб перед замочуванням необхідно обмити проточною водою. Можна використовувати для цього зубну щітку з м’яким ворсом. Це нетипове для кухні пристосування допоможе видалити частинки піску, пилу, хвої, що осіли на ніжку і капелюшок лісового гостя.
  • Замочування. Для цього етапу попередньої обробки підійде великий пластиковий таз. Можна замочувати і в пластмасовому відрі, якщо місця на кухні не так багато, і поставити об’ємний таз просто ніде. Кожен гриб потрібно перевернути головкою вгору, акуратно укласти в ємність. Залишиться залити вміст холодною водою, протягом двох-трьох днів міняти рідину. Якщо в приміщення прохолодно, заміну води можна проводити раз на добу. Якщо, навпаки, досить тепло, то не менше трьох разів на день.
  • Посол. В останній день вимочування воду, що прийшла на зміну попередній, можна злегка підсолити. Основний посол ще попереду, це лише попередній.
  • Промивка. Після вимочування продукт необхідно ще раз промити під проточною водою. Тільки після цього лісові дари будуть повністю готові до наступного етапу приготування.
Дивіться також:  Баклажани по-корейськи на зиму: рецепти хе і салатів з смаженими, тушкованими і запеченими синенькими, без стерилізації і варіння

Готувати грузді без попереднього вимочування не рекомендується. Свіжий гриб гірчить не гірше перцю чилі. І головне завдання «водних процедур» — позбавити продукт скупчилася в ньому гіркоти.