Яблучний сік на зиму: рецепти для соковижималки і соковарки, чистий напій і купажовані варіанти з персиком, морквою, буряком, грушею

Підготовка до консервації

Підготовчий етап важливий не менше, ніж сам процес приготування і закачування.

  • Вибір сорту. З будь-яких плодів можна зробити сік, але бажано, щоб вони були твердими. Тоді напою вийде більше, він буде прозорим. Оптимальними сортами вважаються антонівка, грушівка, аніс. Вони солодкі і соковиті. Кислі сорти (наприклад, симиренка) теж підійдуть, але доведеться додавати більше цукру. Білий налив і ранетки не такі соковиті, тому краще зробити з них компот.
  • Підготовка сировини. Фрукти потрібно ретельно вимити, порізати, видалити хвостики, серцевину. Стежте, щоб серед загальної маси не траплялися шматочки з червоточиною, гниллю, вм’ятинами. В подальшому вони можуть спровокувати бродіння.
  • Стерилізація тари. Збереження консервації залежить від чистоти банок. Тару і кришки потрібно простерилізувати. Вибирайте спосіб, який здається найбільш зручним, — над парою, в окропі, в духовці, мультиварці.
Дивіться також:  Аджика з помідорів і часнику: класичний рецепт на зиму, варіації гострою, зеленої приправи, без варіння, з хріном, аспірином + відгуки

Сорти зелених яблук варто вибирати для приготування напою тим, у кого цукровий діабет. У таких фруктах менше органічного цукру.