Яблучний сік на зиму: рецепти для соковижималки і соковарки, чистий напій і купажовані варіанти з персиком, морквою, буряком, грушею

Протипоказання

При виразці, панкреатиті, гастриті можливість включення напою в раціон потрібно обговорювати з лікарем. Тут є певні нюанси, самостійний розбір яких може коштувати здоров’я. Наприклад, при гастритах з підвищеною кислотністю сік заборонений, із зниженою — дозволений. При загостренні панкреатиту — заборонений, в період ремісії — можна, але тільки некислий і розведений водою.

Навіть здоровим людям захоплюватися продуктом не варто. Норма на добу — не більше літра. Інакше в шлунку може з’явитися відчуття тяжкості, виникне метеоризм. Годуючим мамам в перші місяці вживати напій небажано, щоб не спровокувати проблеми з травленням у малюка. Потім обов’язково потрібно стежити за реакцією дитини. Придивлятися важливо і при введенні соку в прикорм.

Дивіться також:  Варення з вишні без кісточок і з кісточками на зиму: «П'ятихвилинка», з желатином, з шоколадом, з малиною, з полуницею

Соком з яблук не можна запивати лікарські препарати. Органічні кислоти не тільки заважають засвоєнню ліків, але і можуть нейтралізувати його дію.