Домашній адигейський сир – кращі покрокові рецепти

Адигейський сир в домашніх умовах готували ще довгожителі Кавказу. В основу назви лягло найменування кавказької провінції Адигеї, звідки і прийшов на нашу територію цей ніжний і корисний сирок. Сучасні виробники все частіше додають до складу різні хімічні елементи з метою посилити смакові якості і збільшити строки зберігання товару. Тому тільки домашній адигейський сир може принести користь організму.

Чому варто зупинити свій вибір на даному сорті

Спочатку даний сорт готували з цільного козячого, овечого або коров’ячого молока. Домашній сирок, як і будь-який молочний продукт, цінувався як джерело вітамінів і життєвої енергії. Відмінністю даного сирного сорту від інших, за типом рікотти або італійської качотты є попередня пастеризація молока.

Гурмани незаслужено обходять цей сорт стороною, але потрібно зазначити, що невигадливий смак кислого з лишком компенсується величезною його користю для людини. Сирок буває копчений, а для деяких страв навіть смажений. Різноманітні способи приготування та подачі дозволяють варіювати смакові якості і урізноманітнити свій корисний раціон.

Дивіться також:  Молоки лососевих риб – 4 рецепта приготування

Користь адигейського сорту

Користь від вживання в їжу страв з сирами полягає в тому, що вони не перевантажують організм зайвими калоріями. Джерело вітамінів і мікроелементів надає таку дію:

  • Відновлює сили, якщо людина займається важкими видами спорту.
  • Покращує стан зубної емалі, зміцнює кісткову тканину.
  • Нормалізує процеси травлення.
  • Легко засвоюється, рекомендований важко хворим, вагітним жінкам і годуючим матерям. При цьому шматочок з’їденого сирка вагою 100 гр. здатний підвищити жирність материнського молока.
  • Виступає в якості антидепресанту: нормалізує сон, підвищує настрій.

В яких випадках сир протипоказаний

Як і інші – моцарелла і сулугуні, даний вид сиру з Адигеї може завдати шкоди організму. Не рекомендується вживати його в таких випадках:

  • Індивідуальна непереносимість молочних продуктів і білка.
  • Речовина триптофан, що входить до складу, може викликати головні болі й напади мігрені.