«Тещин язик» з баклажанів: рецепти на зиму без стерилізації, смажених і печених синеньких, з морквою, томатною пастою + відгуки

Заготівля з баклажанів «Тещин язик» – закуска, яка урізноманітнює зимове меню і порадує гостей «вогненним» смаком, оригінальним зовнішнім виглядом. У різних господинь свої способи приготування цього салату, та досвідом жінки охоче діляться на кулінарних форумах. Як з усього різноманіття вибрати підходящий рецепт салату «Тещин язик» з баклажанів на зиму?

Кулінари використовують баклажани, відомі також як синенькі, для приготування рагу, салатів, гарнірів до м’яса, овочів, риби. Тому фіолетовий плід називають овочем, незважаючи на те, що по-науковому він – ягода.

Підготовка до консервації: що врахувати

У сирих баклажанах міститься небезпечна для здоров’я речовина – соланін. Саме цей компонент надає овочу гіркуватий смак. У молодих плодах токсину трохи, його легко можна зруйнувати за допомогою солі і термічної обробки. Але в перезрілих овочах багато соланіну, і видалити його важко: такі баклажани треба викинути, інакше сильного отруєння не уникнути. Важливо правильно вибрати плід, щоб приготувати з синеньких зимовий салат «Тещин язик».

Як вибрати синенькі

Вибираючи плоди, потрібно:

  • оглядати шкірку баклажана – поверхня плоду повинна бути глянцевою, блискучою, без вм’ятин, подряпин, плям і інших дефектів;
  • купувати овочі середнього розміру – маленькі, швидше за все, не дозріли, великі – перезріли;
  • натиснути на плід біля основи – на поверхні з’явиться поглиблення, яке майже відразу зникне (ямки немає – баклажан незрілий, залишається вм’ятина – перестиглий);
  • взяти синенький в руки – овоч «правильної» стиглості здається важче, ніж насправді;
  • звернути увагу на «хвостик» – суха, гнила, зморщена плодоніжка може бути тільки у зіпсованого або переспелого плода.
Дивіться також:  Компот з яблук – 6 корисних рецептів

Якщо у баклажана немає плодоніжки, підкований покупець відразу запідозрить недобре: можливо, продавець навмисно видалив «хвостик», щоб замаскувати зіпсований продукт.

Як усунути гіркота

Більшість сучасних різновидів баклажанів не гірчать, однак обробити синенькі сіллю бажано в будь-якому разі такі «процедури» допоможуть овочів довше зберігатися, не дадуть ввібрати занадто багато жиру в процесі консервації. Крім того, буде шкода, якщо заготовку зіпсує «випадково затесався» гіркий плід. Якщо три способи руйнування соланіну.

  • Відварювання в солоній воді. Порізані скибочки покласти в киплячий розчин солі (столова ложка на літр окропу, варити п’ять-десять хвилин. Можна відварити цілі овочі, попередньо зробивши в них декілька отворів виделкою або зубочисткою.
  • Вимочування в розсолі. Розвести у літрі холодної води столову ложку солі, занурити різані баклажани на 40-60 хвилин, промити овочі проточною водою.
  • Засолювання. Порізати синенькі, пересипати великою кількістю солі (сирі плоди не вберуть її більше, ніж необхідно), залишити на одну-дві години, промити холодною водою.