Суп грибний з заморожених грибів: рецепти з печерицями, білими грибами, з куркою, картоплею, рисом, сиром, в мультиварці

Сезон недовгий, тому дарами лісу прийнято запасатися. Заморожування вважається самим простим способом, який дозволяє зберегти більшу частину поживних речовин. Заготовки можна використовувати для приготування багатьох страв. І, наприклад, суп на смак майже не відрізняється від страви з свіжого продукту.

Гриби багаті рослинним білком і клітковиною, тому продукт в пошані у прихильників правильного харчування і вегетаріанців. Однак «лісові трофеї» вважаються важкою їжею, яку слід вживати в помірних кількостях, щоб не перевантажити шлунок. Дітям віком до семи років і людям, що мають захворювання системи травлення, слід і зовсім від них відмовитися.

Підготовка запасів

Заморожувати свіжі гриби важливо в день збору або в крайньому випадку через день. Ось ще чотири поради, які допоможуть правильно зробити заготовку.

  • Очищення. Звільнити від землі, листя, сміття. Промити проточною водою, відкинути на друшляк, висушити, використовуючи щільну паперову серветку.
  • Термічна обробка. Відварити в підсоленій воді або підсушити в духовці протягом п’яти-десяти хвилин. Перед заморожуванням продукт має повністю охолонути. Грибний відвар також можна заморозити: ароматний, наваристий бульйон використовують для виготовлення соусів та підлив. Білі гриби печериці у попередньої термічної обробки не потребують.
  • Предзаморозка. Спочатку гриби розкласти на плоскій тарілці, піддоні або обробній дошці таким чином, щоб вони не стикалися один з одним. Відправити в морозилку. Через годину, після підмерзання, зсипати в загальну ємність для заморожування або пакет і помістити в морозилку для остаточної заморозки.
  • Розфасовка. Для зручності заморожувати порційно — обсягу одного пакета або контейнера повинно вистачати на приготування однієї страви. Розморожений продукт не підлягає зберіганню в холодильнику або повторному заморожуванню, його потрібно використовувати відразу.
Дивіться також:  Розсольник з рисом і солоними огірками: рецепти

Термін придатності заморожених грибів — до 12 місяців. Однак через півроку аромат і смакові властивості продукту починають згасати. Якщо заморожений продукт купується в магазині, важливо перевірити, що гриби не злиплися. Якщо таке явище має місце, технологія виробництва або зберігання була порушена.