Салат «Столичний»: класичний рецепт з куркою, а також варіанти з рибою, ковбасою, яловичиною і грибами

«Столичний» або «Олів’є»: різниця історій і смаків

Чим же відрізняється відомий всім «Олів’є» від «Столичного» салату? Перш за все, «біографією». Це два різних салату, винайдені двома різними людьми. Першоджерело, названий за прізвищем свого автора француза Люсьєна Олів’є, включав в себе рябчиків, каперси, корнішони, ракові шийки і багато інші інгредієнти, про які до сих пір ведуться суперечки. Кухар нікому не розкривав таємниці. Делікатес був надзвичайно дорогий.

Є версія, що в країні рад салат «Олів’є» з’явився за вказівкою самого Йосипа Сталіна. Бажаючи заявити Заходу про добробут своєї країни, Сталін наказав «спростити» приготування знаменитого делікатесу так, щоб їм зміг поласувати кожен радянський громадянин.

Так з салату зникли всі буржуазні продукти і залишилися прості і знайомі кожному компоненти. Назва вождь наказав зберегти, щоб на Заході не було сумнівів у благополуччя місцевих жителів. Говорили, що іноземці, які пам’ятають історію дорогого «Олів’є», дивувалися, що в Радянському союзі ласують таким блюдом мало не кожен день.

Дивіться також:  Салат з редиски: прості і смачні рецепти

Зробити салат «Столичний» в домашніх умовах дуже просто. Потрібно знати лише перелік інгредієнтів і не обов’язково запам’ятовувати грами — досить змішувати продукти рівними пропорціями. Єдиний мінус рецепту салату «Столичний» — нешвидка приготування. Враховуючи варіння і охолоджені продуктів (в залежності від інгредієнтів), буде потрібно годину-півтора. Щоб скоротити час, можна використовувати спеціальну шатківницю для овочів. Вона наріже їх рівними кубиками, і значно убыстрит процес приготування. Якщо такий салат викласти на тарілку, використовуючи кулінарне кільце, подача буде схожа на ресторанну, а вдома — забезпечено відчуття свята.