Повидло з груш на зиму: рецепти приготування в мультиварці, духовці, на плиті, без цукру, через м’ясорубку, без стерилізації + відгуки

Слово «повидло» — польського походження. Протерта і випарена фруктова м’якоть — відмінний спосіб переробки рясного врожаю. Рецепти повидла з груш допоможуть «прибрати» навіть пом’яті, некрасиві плоди, які ніхто не хоче їсти в свіжому вигляді.

Від звичайного варення, повидло відрізняється однорідною консистенцією, від джему — густотою. Щоб домогтися і того, і іншого, фрукти необхідно подрібнити, добре уварити. У процесі варіння зайва волога піде, залишиться щільне грушеве повидло темного кольору з фруктовим ароматом.

Вибір плодів для варіння

Зазвичай садівники вирішуються зварити повидло, коли фрукти вже починають псуватися. Щоб не викидати плоди, їх перетирають, консервують з цукром. Добре для цієї мети підходять літні скоростиглі сорти. Однак не варто брати зіпсовані фрукти. Підгнилі плоди з гострим запахом бродіння, а тим більше з цвіллю, краще викинути. Такі груші зіпсують смак, порушать правила консервації. У таблиці дано підказки, як вибрати відповідні фрукти.

Дивіться також:  Консервовані кабачки на зиму: рецепти зі смажених і тушкованих плодів, способи консервації без стерилізації + відгуки

Таблиця — Критерії вибору фруктів для повидла

Ознака Опис
Сорт — Річний Дюшес;
— Лимонка;
— Пермячка;
— Улюблениця Клаппа;
— Алегро;
— Дитяча
Стиглість — Зрілі;
— переспілі;
— останні
Вид — М’які;
— пружні;
— повноцінні, без пошкоджень шкірки, гнилі;
— ароматні

Фрукти можна доповнювати приправами і прянощами. Повидло буде ароматнішим, якщо додати в нього кардамон, імбир, ванілін, цедру, гвоздику.