Маринований гострий перець на зиму: рецепти консервації гіркого стручкового перцю чилі з помідорами, з медом, по-корейськи

Наукові дослідження підтвердили, що гострий перець (чилі) жителі Південної Америки використовують як приправи з VII століття до н. е.. Пекуча він вважається однією з найдавніших. І хоча чилі круглий рік можна купити і в свіжому, так і в сушеному вигляді, багато воліють заготовлювати маринований гострий перець на зиму.

Гостроту гіркого перцю надає міститься в складі плода капсаїцин, в різних сортах чилі концентрація цього алкалоїду відрізняється. На початку XX століття американський хімік Уілбур Сковілла запропонував шкалу, яка визначає ступінь пекучості кожного різновиду гіркого перцю.

Вибір основного інгредієнта

При виборі чилі зверніть увагу на зовнішній вигляд плоду: шкірка повинна бути гладкою і пружною, без пошкоджень. Якщо на поверхні стручка є помаранчеві плями, перець вражений жучками. При згинанні плід повинен зігнутися, а не зламатися.

Існує безліч різновидів чилі, кожна з яких відрізняється по інтенсивності смаку, кольору й формі. Таблиця нижче розкриває особливості найбільш популярних сортів.

Таблиця — Різновиди чилі

Дивіться також:  Салат «Десяточка» з баклажанів на зиму: покроковий рецепт без стерилізації з болгарським перцем, помідорами та цибулею
Сорт Опис
Пташиний очей — Насичений червоний або оранжевий;
— витягнутий, загострений;
— дуже гострий;
— поширений в мексиканській кухні
Хабанера — Червоний, жовтий, оранжевий, зелений;
— м’ясистий;
— округлений;
— найгостріший з усіх різновидів;
— основний інгредієнт соусу табаско
Халапеньо — Зелений, в міру визрівання стає червоним;
— помірно гострий;
— поширений у Мексиці
Анахайм — Темно-червоний;
— довгастий або круглий;
— м’який смак і аромат;
— входить до складу каррі;
— гармонує з рисом і бобами, овочами і м’ясом;
— популярний в США
Поблано — Зелений;
— округлий, великих розмірів;
— середньої гостроти;
подається із запеченими стравами і копченостями
Серрано — Темно-червоний, темно-зелений;
— пулевидный;
— середня пекучість;
— додається в соуси

У великих обсягах гострий перець небезпечний для здоров’я. Від вживання чилі варто відмовитися при захворюваннях травної системи, підвищеної нервової збудливості, патології нирок і печінки, вагітності і лактації.