Компот з полуниці, рецепт приготування на зиму

В самому розпалі літа у багатьох садівників встигає ароматна, велика і криваво-червона полуниця. Що ж робити з цією смачною ягодою коли вже вдосталь їй наїсися?! Правильно, закочувати з неї компотик! Ви тільки уявіть, як смачно буде вам холодною зимою попивати компот з полуниці, яку вже не знайти на прилавках магазинів у свіжому вигляді. Зараз ми вам розповімо, як влаштувати полуничний компот на зиму в домашніх умовах по самому кращому рецептом.

Вчимося консервувати полуничку

Рецепт полуничного компоту до крайнощів простий, ви легко здолаєте процес його консервації, навіть якщо вперше займаєтеся приготуванням закруток. Природно консервація полуничного компоту, як і будь-яка інша починається з ознайомлення з необхідними продуктами.

Продукти на приготування

Компот з полуниці на зиму «вимагає» вельми скромного кількості інгредієнтів. Наш рецепт полуничного компотика розрахований на приготування однієї 3-х літрової банки:

 • Відфільтрована вода не менше ніж 2,5 л.
 • Цукровий пісок – 200 гр.
 • 1 кг свіжої полунички.
 • 5 гілочок свіжої м’яти.

Процес варіння

Консервація полуничного компоту займе у вас максимум 1,5 години часу. Закочувати компот з полуниці вам допоможе наступна кухонне начиння: каструля, дерев’яна ложка, ополоник, ключ для закачування банок, стерилізована 3-х літрова банка, кришка для закруток залізна і пластмасова з дірками, теплу ковдру. З кухонними помічниками розібралися, тепер давайте розбиратися, як закочувати полуничний компот.

Інструкція по готуванні, покроково:

 • Перше, що доведеться зробити – це добре вимити наші червоні ягоди, ви можете зробити це самостійно, а можете покликати на допомогу ваших домашніх. Промили полуничку, тепер повідривати їй зелені «хвостики». Готові роки укладіть в банку, заповнивши її на 1/6 стиглими червоними плодами.
 • У каструлю наливаємо воду і ставимо на плиту, кип’ятимо воду. Далі схема дії така, беремо наш окріп і акуратно наливаємо його в банку з ягодами. Закриваємо горлечко металевою кришкою і відставляємо все в самоті на 15 хвилин. Ваша вода повинна придбати за цей час красивий, злегка бордовий колір.
 • Знімаємо залізну кришку з горлечка і на її місце одягаємо пластмасову з дірками. Ця кришка допоможе вам злити окрасившуюся воду назад в каструлю без полуниці. Включаємо сильний газ на плиті і починаємо варити. Висипаємо у воду весь цукровий пісок. Чекаємо поки наше вариво закипить. Під час варіння не забуваємо видаляти пінку з поверхні води.
 • Зварену «рідину» обережно перелити в банку з ягодами.
 • Промиваємо гілочки м’яти і обриваємо з них всі листочки, відправляємо їх у банку.
 • Починаємо закочувати компотик з полуниці з допомогою залізної кришки і спеціального кухонного ключа для закруток.
 • Дивіться також:  Кабачкова ікра з майонезом, домашній рецепт приготування

  Все, готування закінчена, компот з полуниці на зиму готовий, залишилося лише укутати її тепліше і залишити в такому стані на денька так два. Минуло два дні можете сміливо відносити вашу смачну закрутку в підвал і чекати зими!

  Багатьом цікаво, як варити полуничний компот з ягід, які давно не свіжі, а заморожені? Відповідаємо, готується компот із замороженої полуниці, точно таким же способом, як і з свіжою. Тільки смак у такий «мороженої» закрутки не такий насичений і річний. Якщо ви хочете вживати взимку краще «страва», то наша рада – це варити компот з полуниці, яка щойно зірвані з грядки.