Компот з груш на зиму: простий рецепт без стерилізації на 3-літрову банку, приготування свіжих і сушених плодів, варіанти зі сливою, виноградом, журавлиною, горобиною, айвою, лимоном

Груші, приготовані у власному соку, зберігають більшість корисних властивостей. Приємно насолодитися фруктовим напоєм вприкуску з м’якоттю і дощовим ввечері, і морозним днем. Грушевий компот на зиму вариться дуже просто, вирішує проблему переробки багатого врожаю не тільки жовтих плодів, але і інших фруктів, ягід.

Для компоту підійдуть недостиглі, щільні груші. Перезрілі, м’які фрукти краще залишити на джем або варення. Не підійдуть пом’яті, деформовані екземпляри з ознаками гниття. Товстошкірі плоди краще очистити від шкірки.

Стерилізувати чи ні

Компот з груш за будь-яким рецептом можна готувати без стерилізації. Це означає, що банки перед закруткою необов’язково довго обробляти температурою. Досить добре вимити їх з харчовою содою, просушити, а перед закладкою продуктів обшпарити окропом.

Містяться в закрутки інгредієнти — цукор, кислі ягоди і фрукти, алкоголь, лимонна кислота — сприятимуть процесу консервації, збережуть компот на всю зиму. Якщо все-таки вирішено стерилізувати, то зробити це можна трьома способами.

  • Пар. Витримайте тару над киплячою водою. Зробити це можна за допомогою решітки, сита або спеціальної кришки з отвором. Встановіть пристосування над великою каструлею з вируючої рідиною. Зверху поставте на шийку ємності.
  • Кип’ятіння. Зручно для обробки банок невеликого обсягу. Налийте в них води, встановіть на дно каструлі. Викладіть поруч кришки. Влийте воду по вінця тари. Прокип’ятіть необхідну кількість часу.
  • Духова шафа. Вимиті банки, не витираючи, поставте на горлечко в холодну духовку. Поруч викладіть кришки. Встановіть 120-150°С, нагрівайте необхідну кількість часу.
Дивіться також:  Повидло з груш на зиму: рецепти приготування в мультиварці, духовці, на плиті, без цукру, через м'ясорубку, без стерилізації + відгуки

Витримка залежить від об’єму тари. Довго — не значить добре, посуд може перегрітися і лопнути від простого дотику. У таблиці дано рекомендований час витримки різної тари кожним методом обробки.

Таблиця — Час стерилізації посуду різного об’єму

Обсяг тари, літри На пару, хвилини У духовці, хвилини В каструлі, хвилини
0,5 5 10 10
1 8 15 15
1,5 10 20 20
3 15 25 30

Деякі господині стерилізують невеликі ємності в мікрохвильовій печі. Досить налити на дно води (на 1,5-2 см), виставити максимальну потужність. Витримують банки з водою приблизно три хвилини.