Кава еспрессо, домашній покроковий рецепт приготування

Сьогодні ми розкриємо вам рецепт кави еспрессо, цей напій люблять багато, а деякі кавомани навіть не можуть почати свій день, не хлебнув ковток цього ароматного напою. Звичайно простіше купити еспрессо в найближчій кав’ярні і спокійненько його смакувати, але можна піти іншим шляхом і приготувати його самостійно в домашніх умовах. Давайте освоювати приготування еспресо разом?

Варимо класичний espresso

Готування такого напою як espresso начебто не складний процес, але все ж є невеликі нюанси, не врахувавши їх можна приготувати не смачну каву, а якесь коричневе рідке вариво. Не відступаючи від кулінарних традицій, відразу переходимо до інгредієнтів:

  • 15 гр. меленої арабіки, краще брати зерна без обжарювання, обжарку краще виробляти самостійно.
  • 60 мілілітрів води – це для приготування однієї чашки напою.
  • По своєму смаку цукровий пісок.

Так, список необхідного досить скромний, але більшого для приготування кави еспрессо в домашніх умовах не потрібно.

Тепер покроково почнемо розписувати етапи варіння кави, інструкція наступна:

  • Першим ділом ми готуємо зерна, кава еспрессо вимагає гарненько обсмажених, але не горілих зерняток, так що будьте акуратні при смаженні.
  • Обсмажили, тепер починаємо молоти. Помел не повинен через чур бути дрібним, нагадує борошно, легкі гранули повинні все таки «проглядатися». Власноруч запашну мелену каву еспресо зробить напій просто ідеальним.
  • Встановлюємо порожню турку на плиту і прогріваємо, в прогріту джезву засипаємо наше «ідеальну арабіку». Знову повертаємо джезву на вогонь, прогріваємо мелені зерна зовсім небагато.
  • Приливаем в турку воду, краще взяти фільтровану холодну воду. Розмішуємо і ставимо варитися на плиту.
  • Варимо еспресо, чекаємо підняття пінки, вона піднялася заважаємо «вариво». Таку процесію з піною потрібно повторити три рази. Наприкінці варіння у вас повинна вийти пишна і досить щільна піна, з’явилася, знімаємо турку з плити. Пам’ятайте, що каву не можна кип’ятити! Як тільки він хоче забулькать, прибирайте турку з плити!
  • За допомогою ложки вилучаємо піну з поверхні espresso і кладемо її в свою питну чашечку. Виливаємо зверху кави і насипаємо необхідну кількість цукрового піску, заважаємо.
Дивіться також:  Кава по-турецьки, рецепт приготування в домашніх умовах

Процес приготування кави еспресо можна вважати завершеним. Вам залишається підібрати до питва смачне десертне блюдо або ж пити напій у чистому вигляді без всяких десертних «добавок». До речі, ви можете зварити еспресо, американо— це така ж смачна і ароматна варіація напою. Якщо вам не зовсім ясна готування напою, то уважно дивіться на наші покрокові фото і все стане зрозуміліше.