Кабачки «як грузді»: рецепти на зиму з лимонною кислотою, морквою, зеленню, спосіб замаринувати і чи можна зробити без стерилізації + відгуки

Стерилізувати чи ні

Відомо, що кабачки відрізняються підвищеною сприйнятливістю до хвороботворним мікроорганізмам, тому вибухають вони значно частіше, ніж всі інші консервовані овочі. Серед причин «бомбажа» — погана «гігієна» банок, неякісні оцет або масло, порушення умов термообробки. Аналіз відгуків на кулінарних форумах свідчить, що особливо «вибухів» схильні кабачки «як грузді» без стерилізації. Тому на зиму, тобто для тривалого зберігання, краще «підстрахуватися», простерилізувати закрутки зазначений час.

Якщо ж банку вибухнула, щоб уникнути харчового отруєння її вміст слід викинути. При роздутою кришці, як стверджують знаючі господині, особливих причин для занепокоєння немає, якщо тільки всередині банки ви не знайшли цвіль або неприємний запах. Проблему вирішить термічна обробка (довести до кипіння і протушкувати), але закочувати повторно овочі не варто, їх краще швидше з’їсти.

Дивіться також:  Варення з чорниці на зиму: рецепти з лимоном, апельсином, свіжих і заморожених ягід, без води і стерилізації, «П'ятихвилинка»

Щоб зробити кабачки «як грузді», достатньо однієї доби маринування, вони відразу стануть готовими до вживання. Таку заготовку можна зберігати пару тижнів під капроновою кришкою, але обов’язково в холодильнику.

Мариновані кабачки «як грузді» на зиму — не тільки проста, дешева і смачна заготовка. Це справжня біологічно активна добавка до зимового раціону, яка стане корисною при гіпертонії і цукровому діабеті, проблемах з печінкою, нирками. Кабачки в свіжому і консервованому вигляді допомагають боротися із зайвими кілограмами, підвищеною нервовою збудливістю і стресом. Тому поки фармацевти винаходять чарівну таблетку для здоров’я, поспішайте на город або ринок за натуральним смачним ліками.