Який рис краще для плову: рекомендації по сортах і рецепти

Для східних народів приготування плову – цілий ритуал. А у будь-якого ритуалу є свої правила. Тому вибір рису дуже важливий, адже він є основою цього страви. Від сорту злаку залежить не тільки текстуру і смак плову, але і його національно-територіальна приналежність.

Особливості вибору крупи

Отже, якою рис краще брати для плову? Підійдуть всі сорти з довгими зернами. Під час приготування вони не злипаються. Перед їх покупкою зверніть увагу:

  • На упаковку. Переваги картонної коробки з прозорим віконцем або прозорого пакету в тому, що можна побачити крупу, оцінити її колір і цілісність;
  • На колір. Коли в коробці присутні білі зернятка – погано. Ці недозрілі зерна мають підвищену крихкість, що значно зіпсує смак страви. В упаковці не повинно бути жовтуватих ядер. Так називають зернятка і їх осколки, які мають на розрізі жовтого відтінку. Цей колір означає, що до розкладки по пакетах цю крупу зберігали вологою і у великих купках. При такому зберіганні заводяться шкідливі грибки, що виробляють токсини;
  • На якість. Рис повинен бути зерно до зерна, а самі ядра нагадувати скло матового кольору. Гарненько потрясіть коробку з крупою, перемішуючи зернятка, тільки так їх можна добре розгледіти. Якщо серед зерняток численна кількість осколків, упаковку відразу відкладіть, така крупа зіпсує блюдо, оскільки швидко і сильно розвариться. Доброго плову з неї не зваріть.
  • Дивіться також:  Шніцель зі свинини - кращі рецепти, фото і відео