Як зварити яйця в мікрохвильовій печі круто і некруто: способи

Як ви думаєте, чи можна зварити яйце в мікрохвильовці? Чи варто взагалі вплутуватися в цей процес або краще використовувати старий «добрий» сотейник? Зараз ми спробуємо вам розповісти про все це докладно.

Чомусь прийнято вважати, що яйця і мікрохвильовки – такі ж затяті вороги, як, скажімо, молоко і огірки. З точки зору фізики, це дійсно так, але приготувати їх в будь СВЧ-печі все-таки можливо: наприклад, залив водою і посоливши, не очищаючи від шкаралупи.

Можливо і приготування без шкаралупи: тоді готовий продукт не буде сферичної форми, але все одно буде їстівним.

Запобіжні заходи

Інструкція до будь СВЧ-печі обов’язково буде містити пункт не готувати в неї яйця. Однак якщо підійти до цього по-розумному, можна обійтися без видимих проблем. Є кілька дрібниць, пам’ятати про які обов’язково:

  • не варто використовувати посуд з металу або з позолоченою облямівкою, так як це може зіпсувати мікрохвильовку;
  • якщо у вас є спеціальна миска, яку використовують для приготування страв в НВЧ-печі, використовуйте її. Підійдуть також скляні або пластикові глибокі чашки, склянки (якщо ви хочете готувати яйця по одному);
  • перед тим, як ставити очищене яйце в мікрохвильовку, потрібно проколоти його зубочисткою. Плівка на жовтку буде пошкоджена, і курячий продукт не лопне при підвищенні внутрішнього тиску;
  • також можна додати в миску столову ложку солі — якщо шкаралупа трісне, сіль допоможе «затягнути» тріщину;
  • на всяк випадок, відійдіть на деяку відстань від печі – тоді при вибуху, ви не постраждаєте;
  • витягуючи миску з мікрохвильовки, надягніть на руки спеціальні термозахисні рукавички.

Як зварити яйця в мікрохвильовій печі в шкаралупі

Круто

Щоб приготувати яйця круто, покладіть кожне посуд одним шаром. Не потрібно класти яйця один на одного: постарайтеся зробити так, щоб все дно миски було закрито ними – розбивати їх не потрібно. Деякі кухарі, втім, рекомендують готувати по одному яйцю за раз: вважається, що так ризик вибуху зменшується.

Залийте яйця водою так, щоб вона повністю вкрила їх. Температуру води виберіть самостійно, але якщо це буде окріп, вони зваряться швидше. Над поверхнею повинен залишатися як мінімум 1 см води.

Якщо не зробити цього, вони можуть лопнути – але й переборщувати, наливаючи повну миску, теж не варто.

Готувати стоїть на середньої потужності, близько 10-12 хвилин. Якщо поставити потужність вище, яйця будуть готові вже через 6 хвилин. Якщо ваша мікрохвильовка досить потужна, не ставте потужність 400 Вт – вже потім, коли подібний спосіб буде випробуваний, можна поекспериментувати з часом. До цього краще дотримуватися інструкцій.

Щоб зрозуміти, приготувалися яйця, візьміть одне з них, опустіть в холодну воду і чекайте, поки він охолоне. Після розбийте його і спробуйте на смак.

Дивіться також:  Рисова запіканка – 4 рецепта як у дитячому садку

Приготування некруто

Якщо ви готуєте продукт некруто, вимкнути мікрохвильову піч потрібно трохи раніше. У всьому іншому, принцип дії схожий: яйце кладеться в миску або склянку, заливають водою, підсолювати. Знову ж таки, не варто виставляти високу потужність, щоб не ризикувати.

Якщо продукт заливається окропом, то на приготування йде 3-5 хвилин, якщо холодною водою – 5-7.

Також значення має температура самого яйця – якщо воно кімнатної температури, то приготується швидше, ніж якщо було вийнято з холодильника.

Краще приготувати кілька щтук з різними проміжками часу, щоб точно зрозуміти, за яких умов виходить ідеальний результат.

Якщо з’явилася тріщина, готувати продукт далі не можна.

Як зварити яйце без шкарлупи в мікрохвильовці

Не забороняється і готувати яйце, очищене від шкаралупи. Вода при такому методі не використовується, тому його часто називають «сухим», але, по суті, це те саме яйце, приготоване круто. Такий метод дещо безпечніше.

Миску бажано заздалегідь змастити вершковим маслом або маргарином.

Очистивши яйце, необхідно розділити жовток і білок. Для цього, акуратно розбивши його, переливайте жовток з однієї половини в іншу, поки він не відокремиться від білка повністю. Якщо у вас кілька яєць, всі жовтки (не забудьте їх проткнути!) можна зібрати в одній мисці, а білки – в іншій.

Так, такий спосіб важче і кропотливей звичайного, зате дозволяє приготувати і те, і інше в потрібної твердості – білки і жовтки варяться з різною швидкістю.

Накрийте тарілки харчовою плівкою так, щоб вона не торкалася їжі. Якщо її немає, можна скористатися пергаментним або вощеного папером.

Готувати слід на низької або середньої потужності, адже переборщити з варінням і зробити яйця просто неїстівними дуже легко. Контролювати процес готування непросто, а тому краще розділити його на проміжки і час від часу перевіряти, готовий чи ні, і робити нотатки на майбутнє.

На приготування жовтки піде від 20 до 30 секунд, в залежності від потужності НВЧ-печі. Витягувати миску з мікрохвильовки краще в той момент, коли здається, що блюдо ще не приготувався до кінця: жовток влаштований так, що внутрішня температура буде «готувати» його навіть після того, як ви витягнете його з НВЧ-печі.

Пом’якшити готове яйце не можна, а тому краще почекати, ніж зробити гумовим і несмачним.

Дотримуйтеся обережності, і тоді приготування яєць в мікрохвильовці буде не тільки швидким, але і безпечним.

Ще кілька порад по темі статті — у наступному відео.