Хачапурі по-аджарськи: покроковий рецепт з фото

Грузинська кухня дуже смачна, і, напевно, найбільш відомим її представником є хачапурі по-аджарськи. Існує маса варіантів приготування такої закуски. У нашій статті ми розглянемо найпопулярніші рецепти, а також поділимося секретами правильного приготування страви.

Приготування хачапурі в домашніх умовах

Процес приготування складається з декількох етапів. Дуже важливо, щоб зробити по-справжньому смачне блюдо, виконувати їх правильно. Перш ніж приступати до приготування хачапурі, спочатку підберіть всі необхідні продукти, причому потрібно брати тільки свіжі та якісні.

Далі потрібно приготувати тісто і додати йому форму човники, викласти начинку, запікати в духовій шафі. Давайте докладніше розглянемо найважливіші етапи.

Тісто

Єдиного рецепту приготування тіста не існує, але в ідеалі воно повинно бути зроблено на мацоні (грузинського продукту, який відповідає за бродіння).

Деякі використовують готове дріжджове або листкове тісто, але в будь-якому разі краще робити самостійно.

Дивіться також:  Сорбет – рецепт в домашніх умовах приємного і легкого десерту з фруктів.

 

Консистенція повинна бути такою, щоб тісто було пружним, еластичним, трохи липло до рук, але при цьому добре відокремлювалося від посуду. Після приготування потрібно відставити його мінімум на годину.

Начинка

Найкраще для приготування хачапурі використовувати імеретинський сир, який відрізняється помірним вмістом солі, м’якістю. На жаль, знайти його досить складно, тому для приготування начинки можна взяти сулугуні і адигейський сир в рівних пропорціях.

Важливий момент: за пару хвилин до приготування вийміть блюдо з духовки, посередині зробіть невелике заглиблення і розбийте яйце, причому бажано не пошкодити жовток.

Саме це і відрізняє хачапурі по-аджарськи від інших видів цієї закуски. Жовток буде рідким, змішається з сиром. Є хачапурі дуже просто: краю у випічки відривають, макають в начинку.