Способи стерилізації порожніх банок і з заготовками

Скоро настане час, коли любительки консервації озброяться улюбленими рецептами і приступлять до закочування різних смаколиків на зиму. Всі досвідчені господині знають: застава довгого зберігання баночок з різними соліннями і варенням — якісної очищення ємностей. Якщо ви вперше вирішили спробувати консервувати на зиму, то вам обов’язково потрібно дізнатися, як стерилізувати банки в умовах домашньої кухні.

Способи стерилізації склотари

Стерилізація – це обробка склотари при дуже високій температурі, завдяки якій гинуть бактерії і мікроорганізми, які призводять до передчасному псуванню продукту.

Не завжди в рецептурі вказують, що треба обов’язково стерилізувати ємність в якій ви будете консервувати. Робити це чи ні вирішувати, звичайно, вам. Ми познайомимо вас з кількома варіантами цієї процедури.

Бабусин спосіб – очищення парою

Наші бабусі з успіхом проводили процедуру очищення тари від бактерій в домашніх умовах звичайним водяною парою. Ви можете без труднощів виконати те ж саме, використовую нашу покрокову інструкцію.

 • Спочатку кожну баночку перевіряємо: вона повинні бути без будь–яких ушкоджень, а горлечка – рівними, без щербинок. Ретельно їх миємо і дуже добре выполаскиваем.
 • У каструлі кип’ятимо воду. Зверху каструлі розміщуємо грати, на якій встановлюємо догори дном порожні судини. Вони стоять над рідиною, що випаровується близько півгодини. Коли побачимо, що пар почав скочуватися з посуду крапельками конденсату, потримаємо їх ще 5 хвилин.
 • Обережно знімаємо їх з решітки і ставимо на простеленій рушник денцем вгору.
 • Очищення порожніх ємностей в духовці

  Стерилізація банок в духовці – не складний, але вимагає підвищеної уваги метод.

  Дивіться також:  Варення з кабачків з курагою і лимоном

 • Добре вимиті і выполосканные ємності відразу розміщуємо в духову шафу горлечком на сітку. Вони обов’язково повинні бути мокрими.
 • Температура, при якій вони обробляються, повинна бути не більше 150 градусів. Тримаємо їх у гарячій духовці стільки часу, скільки буде потрібно для того, що б краплі вологи на стінках випарувалися.
 • Як тільки скло стало сухим, вимикаємо температуру. Головне – не пропустити цей момент, так як вони можуть тріснути від перегріву.
 • Обробленої таким чином посуді даємо трохи охолонути і виставляємо її на рушник, шийкою вниз.
 • Очищення ємностей за допомогою мікрохвильової печі

  Зараз майже на кожній кухні є мікрохвильова піч. Але не всі знають, як правильно стерилізувати банки в мікрохвильовці, і часто навіть не використовують її для цих цілей. Даремно, так як час стерилізації значно зменшується.

 • У банки наливаємо воду, близько 1-2 сантиметри заввишки, і ставимо у піч. Мікрохвильовку встановлюємо на середню потужність (близько 800 ватт). Процедура займає від 3 до 5 хвилин. Рідина закипає і починає випаровуватися, обробляючи тим самим склотару.
 • Якщо нам необхідно прогріти трилітрову банку, то її, наповнену рідиною, кладемо на бік. Природно час прогріву збільшиться від 5 до 7 хвилин.
 • Після того як вся рідина випарується і посуд стане абсолютно сухий, акуратно дістаємо її з печі і, як зазвичай, ставимо шийкою вниз на простеленій рушник.