Перець в томаті на зиму: рецепти з соком, пастою, нашаткованими плодами, без стерилізації, без оцту, з баклажанами і морквою

Взимку часто не вистачає яскравих фарб. Розбавити сірі будні і підняти настрій допомагають різнокольорові страви. У цю категорію входить така закуска, як перець в томаті на зиму. Закуска відрізняється не тільки яскравим виглядом, але і виходить неймовірно ароматної і смачної. Вона зможе доповнити м’ясо з картоплею, рибу з рисом.

Легкі закуски стануть частими «гостями» на столах тих, хто бореться із зайвими кілограмами. Не залишать без уваги і ті, хто по тим або іншим причинам не вживає м’ясні і рибні продукти. Особливо гарний перець в томатній заливці в пісному меню.

Вибір інгредієнтів

Запорукою якісної закуски є не тільки суворе дотримання рецептури. Важливо правильно підібрати продукти, щоб у готовому блюді вони радували букетом ароматів і смаків. Якщо овочі купуються в магазині, то основну увагу слід приділяти їх зовнішньому вигляду. Дуже правильні форми або яскравий колір, глянсова поверхня — все це говорить про те, що перець і томати щедро «сдабривались» нітратами. Про це свідчить і відсутність запаху.

Дивіться також:  Компот з яблук на зиму: рецепти покроково, як використовувати свіжі і сушені плоди, варіанти заготовок зі сливою, вишнею + відгуки

Перець

Овочі повинні бути зрілими. Віддавайте перевагу м’ясистим екземплярів, так як в заготівлі вони будуть соковитими. Не страшно, якщо вони будуть з невеликими пошкодженнями. Зіпсовані ділянки обрізаються. Якщо перці йдуть у заготівлі цілком, то краще вибирати плоди середніх розмірів, правильних форм. В інших рецептах використовуються навіть деформовані плоди, оскільки вони подрібнюються. Готувати закуску на зиму можна з червоного, жовтого, зеленого перцю. Чим більше кольорів, тим яскравіше вийде консервація.

Помідори

Слід вибирати тільки стиглі томати без «зеленці». Для пасти більше підходять м’ясисті сорти з мінімальною кількістю рідини, а для приготування соку — будь-які плоди. Можна брати навіть трохи зіпсовані, занадто великі помідори, так як вони все одно переробляються. Пошкодження видаляються в процесі підготовки.