Волоський горіх: корисні властивості і протипоказання ядер, масла

Відчутну користь організму приносять всі складові частини волоського горіха. Цілющими властивостями володіють ядра, перегородки між ними, шкаралупа, листя дерева. У народній медицині практикують застосування різних відварів і настойок на їх основі.

Опис дерева

Дерево волоського горіха має висоту близько 25 м і потужний стовбур сірого кольору, який в діаметрі може сягати 7 м. Його крона густа та пишна, листя великі і складаються з семи довгастих пелюсток. Рослина усипана суцвіттями з невеликих квітів зеленого відтінку, схожих на звисаючі сережки.

Дивіться також:  Рецепт малосольних огірків хрустких швидкого приготування і багато корисних порад

Дерево відноситься до сімейства Горіхових та приносить цінні для організму людини плоди. За розміром вони великі, мають м’ясисту і зелену оболонку. Всередині неї знаходиться довгаста кісточка — всім знайомий волоський горіх. У травні у рослини розпускаються квіти і листя. Період дозрівання горіхів варіюється з кінця вересня до середини жовтня.

Волоський горіх поширений по всьому світу: в Закавказзя, Індії, Ірані, Китаї, Азії, Греції та Україні. Його також вирощують в Росії, США і більшості країн Європи.