Томатний сік у домашніх умовах на зиму: як приготувати з томатної пасти і свіжих помідорів

Заготовити червоні томати запас можна не тільки в маринаді або в розсолі, але і у вигляді соку. Як приготувати томатний сік на зиму в домашніх умовах, зберігши його корисні властивості?

Знайти в продажу чистий, натуральний томатний сік не так просто. Щоб продукт довго зберігався, його змішують з іншими овочами і фруктами (наприклад, з яблуками) або додають промислові консерванти. Якщо готувати ароматний напій будинку, турбуватися про якість продукту і своє здоров’я не доведеться.

Користь та протипоказання заготовки

Червоні соковиті плоди є ягодами, хоча за звичкою багато вважають помідори овочами. До якої категорії рослин не ставилися б плоди з ботанічної точки зору, їх корисний склад не можна заперечувати. Томати буквально «лопаються» від вітамінів, мікроелементів і органічних сполук, які необхідні для нормальної життєдіяльності людини. Свої властивості плоди передають напою. Позитивний і негативний вплив томата на організм відображено в таблиці.

Дивіться також:  Рецепт груші в сиропі на зиму: у цукровій, медовій заливці, без стерилізації, часточками, цілими плодами, без шкірки + відгуки

Таблиця — Користь і шкода томату

Користь Потенційна шкода
– Знімає втому, підвищує настрій;
– допомагає боротися з депресією, безсонням, стресом;
– зміцнює імунітет;
– стимулює роботу травної системи;
– нормалізує процеси обміну речовин;
– знижує рівень холестерину в крові;
– підтримує нормальну роботу серця;
– запобігає розвитку остеопорозу;
– попереджає утворення ракових пухлин
– Викликає алергію, так як містить агресивні алергени;
– провокує загострення або розвиток захворювань ШКТ (гастриту, виразки шлунка, панкреатиту) через міститься в м’якоті кислоти;
– може стати причиною сечокам’яної хвороби, якщо вживати у великих дозах і в поєднанні з крохмалем (хлібом, картоплею)

Зловживати томатним соком не варто. Оптимально випивати стакан в день. Надлишок вітамінів може викликати гіпервітаміноз і отруєння. Крім того, лікопін, що надає забарвлення помідорів, накопичується в організмі. Відомий випадок, коли при передозуванні томатного напою шкіра пацієнта забарвилася в червоний колір.