Роли каліфорнія – рецепт начинкою з м’яса краба


Японська кухня відрізняється красивою сервіровкою і яскравим оформленням кожного елемента страви. Але не кожному легко готувати за японськими рецептами, до того ж не всім по душі деякі інгредієнти. Наприклад, у нас в Росії з підозрою ставляться до суші і ролів з використанням свіжої сирої риби. Те ж саме і в Європейських країнах і Сполучених Штатах. Тому світові шеф-кухарі придумують, як зробити цю страву в нових варіантах приготування, не змінюючи японського стилю, але трохи змінюючи склад і подачу готового результату на стіл. Смак від цього оновлюється в позитивну сторону і ще більше приваблює всіх, хто пробує імпровізоване нове блюдо. Тому ми представляємо вашій увазі рецепт рол каліфорнія з покрокової інструкцією по приготуванню в домашніх умовах.

У цієї страви досить багата історія створення. Ролами називається різновид японських суші, під час приготування яких використовують листи сушених морських водоростей – норі, загортаючи рис з начинкою або усередині них, або рис тільки зовні. Забавно, що в Японії зазвичай роли не використовують як основне блюдо, їх швидше подають як закуску або для «розігріву» перед основною трапезою. У нас же в Росії вони заслужено вважаються головним блюдом на столі.


1973 рік вважається роком, коли створили ці апетитні роли. Шеф-кухар знаменитого японського ресторану у Лос-Анджелесі хотів зробити рецепт рол каліфорнія, на більш зручний для вживання своїми відвідувачами, які скаржилися на використання сирої риби і жорсткий норі, спочатку заворачивавшийся зовні. Тому кухар змінила рецепт, почавши використовувати листи норі всередині, а рис – зовні, і замість начинки зі свіжої риби став додавати слабосолону. Цей новий вид рол одразу ж здобув популярність і з часом облетіла весь світ.

У Росії прийнято, щоб до складу рол каліфорнія входив круглий рис, стає в’язким і клейким після варіння, сухі листи норі, свіжий огірок і авокадо, крабове м’ясо хорошої якості і васабі (японський хрін). Також рис обвалюють або в ікрі тобіко (це кольорова і смачна ікра летючої риби, що продається в магазинах зеленого або червоного кольорів) або в кунжуті, іноді поєднують обидва інгредієнта, точної інструкції тут не дається. Також вони можуть подаватися на стіл в обсмаженому гарячому вигляді.

Дивіться також:  Як приготувати онігірі в домашніх умовах - покроковий процес готування

В якості начинки можуть бути використані і інші наповнювачі, крім м’яса краба, наприклад, як в оригінальному рецепті, слабосолона рибка, морський гребінець, сьомга, вершковий сир, креветки, як ви можете побачити на фото. Ми приготуємо традиційні для Росії роли каліфорнія в домашніх умовах з м’ясом краба.