Мариновані баклажани на зиму: рецепти закусок під гнітом, швидкого приготування, в меду і зі смаком грибів

Мариновані баклажани на зиму – апетитний варіант гостру закуску для святкового столу. Для включення в повсякденне меню цілком підійде «лайт» варіант салату, позбавлений перцю чилі. Справжньою насолодою не тільки для шлунка, а й для очей є малесенькі синенькі, законсервовані у півлітрові скляні банки. Але якщо «ліліпутів» на грядці не знайшлося, красиво нарізати і розфасувати можна і середні за розміром плоди пасльонових.

Замаринувати баклажани на зиму можна по-різному: і з морквою, і меду, і по-корейськи. Але чи відомо вам, що ховається за словом «маринад»? Тлумачний словник стверджує, що це рідкий соус, приготовлений на основі оцту чи олії з різнотрав’ям і прянощами. Перші маринади з’явилися ще в Стародавньому Римі. Спочатку вони являли собою звичайну морську воду, що використовується для засолу м’яса і риби. Фіни і скандинави, чий раціон на 80% складається з дарів моря, не тільки замочували рибу в морській воді, але і відварювали продукт в ній же. Оцет став невід’ємним інгредієнтом маринадів набагато пізніше. Але саме цей продукт, що утворюється при скисании вина, дав можливість заготовляти овочі і фрукти запас – з метою тривалого зберігання.

Дивіться також:  Бочкові помідори: рецепти на зиму із зелених, червоних і бурих плодів, у банці, каструлі, пластиковому відрі і пакеті