Компот з агрусу на зиму: рецепти зі свіжої та замороженої ягоди, напій з м’ятою, вишнею і яблуком + відгуки

Берсень — так називали аґрус на Русі. Ягода, народжена в північній частині європейського континенту, сьогодні росте майже в кожному куточку земної кулі. Її головна перевага — це пектин, що є складовою частиною м’якоті плодів. Пектину властиво очищати кровоносні судини і виводити радіацію з організму. Ви можете приготувати напій із свіжих ягід садового чагарнику в мультиварці і подати його до столу. А можете законсервувати компот з агрусу на зиму, щоб в лютий мороз однією склянкою ароматного напою заповнити дефіцит вітамінів.

Класичний аґрус має кисло-солодким смаком. Але сортів цього чагарника настільки багато, і вони так різноманітні, що одні плоди нагадують сливу, інші схожі за присмаку з персиком, треті — майже виноград, а четверті взагалі з класичним аґрусом нічого спільного не мають. Садова ягода надає господиням можливість самого сміливого експериментування. Компот — це найпростіше, з чого варто почати. За традицією на консервований напій йдуть тільки зрілі і цілі плоди. Шлюб завжди можна використовувати замість «ін’єкцій краси».

Дивіться також:  «Сніданок туриста» з рисом на зиму: рецепти салату з перловкою, як приготувати з квасолею, помідорами, перцем і з м'ясним фаршем

М’якоть агрусу містить цінні флавоноїди і дубильні речовини. Тому приготовані на її основі маски для особи сприяють виробленню колагену і очищенню шкіру шляхом виведення токсинів з епідермісу.