Компот з абрикосів на зиму: рецепти на 3-літрову банку, з кісточками, без стерилізації, з різними ягодами і фруктами

Альтернативою магазинних соків і газованих напоїв можуть стати компоти. Люди, які дотримуються правильного харчування і бережуть своє здоров’я, давно віддали перевагу домашнім заготівлях. Одна з найбільш корисних — це компот з абрикосів на зиму. Сонячний, смачний напій здатний підтримати серцево-судинну систему і попередити розвиток анемії.

Абрикосовий компот — дуже проста заготовка, яка вийде смачною навіть у молодої господині. Плоди, наповнені сонячним теплом і літнім ароматом, не примхливі в консервації. Вони поєднуються з різними фруктами і ягодами, тому існує багато варіацій домашньої заготовки.

Компот з абрикосів на зиму: 4 правила вдалого смаку

Приготувати абрикосовий компот допоможуть декілька хитрощів. З ними ваш літній напій вразить гостей і домочадців бурштиновим кольором, вишуканим ароматом і чарівним смаком. Для цього врахуйте чотири ради від профі.

  • Вибір плодів. Смак і якість компоту повністю залежить від абрикосів. Для приготування напою рекомендується брати дрібні, щільні фрукти. Вони не повинні бути зеленуватими або перезрілим. У першому випадку компот не зможе увібрати в себе необхідний аромат із зелених плодів, а перезрілі фрукти зіпсують чистоту сиропу. З цієї ж причини не рекомендується використовувати м’ясисті плоди.
  • Цільні або часточками. Готувати компот можна з цілих абрикосів (з кісточкою) або з половинок (кісточка викидається). В обох випадках напій відмінний. Хоча гурмани стверджують, що консервування з кісточкою дозволяє отримати більш ароматний компот. В плані зберігання ці заготовки вимагають різного підходу. Абрикосова кісточка містить синильну кислоту і глікозид амігдаліна — речовини, здатні спровокувати отруєння. Вони починають концентруватися в напої після річної зберігання. Тому компот, в якому містяться кісточки, необхідно випити десятимісячний термін.
  • Ніжність плодів. Консервація дозволяє отримати не тільки напій, але і апетитні абрикоси, якими можна прикрашати пироги, торти і тістечка. Якщо ви плануєте використовувати фрукти законсервовані, то перед закладкою в банки рекомендується зняти з них шкірку. Це зробить їх більш ніжними і соковитими.
  • Стерилізація компоту. У деяких рецептах компот необхідно стерилізувати. Причому в кожному вказується різний час. Кухарі стверджують, що час стерилізації залежить від розмірів банки і наявності кісточок. Так, трилітрову банку з цільними абрикосами (з кісточкою), щоб надалі компот не помутнів, необхідно стерилізувати не менше 35-40 хвилин. Якщо кісточок в напої немає, то для того ж обсягу достатньо 20-25 хвилин.
Дивіться також:  Варення з кавуна - рецепти з кавунової м'якоті і кірок на зиму

Якщо немає часу на консервацію, то покладіть плоди в морозилку. Із заморожених абрикосів вийде не менш смачний напій.