Як солити гриби на зиму холодним і гарячим способами: покрокові рецепти під гнітом і з варінням

Рижики незмінно користуються популярністю у кулінарів, так як досить прості в підготовці і солінні. Мають високу харчову цінність, у багатьох країнах вважаються делікатесом.

Рижики «гніздяться» групами в ялинових, соснових лісах. Любителі «тихого полювання» знають, що шукати їх слід у траві і в місцях, де росте мох. Сезон триває з липня по жовтень. Цей вид практично неможливо переплутати з іншими лісовими «побратимами». Вони мають жовто-рожеву або оранжево-червоне забарвлення. У місці зрізу з’являється молочний сік, що має відтінки червоного кольору. На повітрі змінюється — стає зеленим. Рижики придбали свою популярність сотні років тому. Вони були присутні на столах царів і простого народу. Гриби експортувалися у Францію і коштували шалених грошей.

Дивіться також:  Варення з черешні – 6 рецептів з кісточкою і без

Корисні властивості

Яскравий насичений колір рижики отримали з-за великого вмісту бета-каротину, який, потрапляючи в організм, стає ретинолом. Крім цього, до їх складу входять вітаміни групи B, C. Вони багаті клітковиною, зольными речовинами, сахаридами, які необхідні для правильного функціонування органів і систем організму.

Рижики містять мінеральні солі багатьох елементів. Володіють цінною речовиною — лактариовиолином, який представляє собою природний антибіотик і здатний пригнічувати розвиток бактерій. Гриб багатий амінокислотами, має низьку калорійність (в солоному вигляді близько 22 ккал на 100 г) і є знахідкою для любителів худнути «зі смаком».

Рижики не вимагає попереднього замочування. Навпаки, якщо це зробити, то вони втратять свої естетичні якості, капелюшки деформуються.