10 класних рецептів дріжджового тіста для біляшів

10 класних рецептів дріжджового тіста для біляшів
Існує думка, що дріжджове тісто для біляшів – це практично вищий кулінарний рівень. Але насправді воно практично не відрізняється від звичайного, а основна складність полягає лише в необхідності набратися терпіння і дати тесту відстоятись. Розповідаємо 10 найкращих рецептів!

1. Тісто для біляшів на сухих дріжджах

Тісто для біляшів на сухих дріжджах

Сухі дріжджі продаються в пакетиках у вигляді порошку і вважаються швидкодіючими.

Тобі знадобиться: 500 г борошна, 300 мл води, 15 г солі, 8 г цукру, 7 г сухих дріжджів, 15 мл рослинної олії.

Приготування: Розмішати цукор та дріжджі у теплій воді до повного розчинення. Додай пару ложок борошна, ще раз перемішай до однорідності та залиш опару на 10 хвилин.

Додай сіль у просіяне борошно, і поступово влий туди рослинну олію та дріжджі. Ретельно вимішати тісто, обомни руками і залиште в теплі на 1,5 години, поки воно не збільшиться в об’ємі в 2-3 рази.

2. Тісто для біляшів на сирих дріжджах

Тісто для біляшів на сирих дріжджах

Сирі дріжджі випускають у брикетах, і в тісто їх потрібно трохи більше.

Тобі знадобиться: 4 яйця, 40 г сирих дріжджів, дрібка цукру, 3,5 ч.л солі, 2 склянки молока, 0,5 склянки розтопленого вершкового масла|мастила|, 600-700 г борошна.

Приготування: Добав цукор і розкриш дріжджі в 50 мл теплого молока, перемішай і залиш на 20 хвилин. Молоко, що залишилося, теж підігрій, змішай з маслом і яйцями, і збий віночком.

Добав у суміш опару, розмішай і поступово введи борошно. Кількість може змінюватися, але тобі потрібне пружне еластичне тісто, яке не липне до рук. Залишити його на 2 години в теплі або в духовці при 50 градусах, і в процесі 1-2 рази обомні руками.

3. Дріжджове тісто для біляшів на молоці

Дріжджове тісто для біляшів на молоці

Щоб біляші були ароматнішими, можеш додати в тісто ще ложку топленого вершкового масла.

Дивіться також:  20 рецептів найсмачнішого омлету з помідорами

Тобі знадобиться: 1 склянка молока, 30 г свіжих дріжджів, 1 ст.л. цукру, 1 яйце, 6 ст. олії, 600 г борошна.

Приготування: Трохи підігрій молоко і розчини в ньому цукор із дріжджами – це називається опара. Залишити її в теплі на 25 хвилин, поки вона не збільшиться в обсязі і не візьметься бульбашками.

У просіяне борошно додай опару, яйце, олію та сіль, та заміси щільне еластичне тісто, яке легко відстає від рук. Залиш його в теплі на 1-2 години, обомни і залиш ще на 40 хвилин. Можеш приступати до біляшів.

4. Дріжджове тісто для біляшів на кефірі

Дріжджове тісто для біляшів на кефірі

Замість кефіру можна взяти не надто густий йогурт без добавок або підкисле молоко.

Тобі знадобиться: 3 склянки борошна, 1 склянка кефіру, 3 ст.л. олії, 1 яйце, 1 ст.л. цукру, 1 ч. л. солі, 20 г свіжих дріжджів.

Приготування: Розведи дріжджі з цукром у невеликій кількості теплої води та залиш на 20 хвилин. За цей час змішай решту інгредієнтів, крім борошна, і потім з’єднай їх з опарою.

Відразу починай порціями підсипати борошно і замішувати м’яке тісто. Коли воно буде готове, прибери його в тепло на 2 години, але за годину дістань і ще раз розімніть руками.

5. Дріжджове тісто для біляшів на воді

Дріжджове тісто для біляшів на воді

Найпростіший і найдешевший рецепт з усіх можливих!

Тобі знадобиться: 220 мл води, 360 г борошна, 2 ч.л. цукру, 2 ч. л. сухих дріжджів, щіпка солі.

Приготування: Залий дріжджі з цукром теплою водою, добрерозмішати і залишити на 10 хвилин. Засип у миску сіль і більшу частину борошна, і починай замішувати еластичне тісто. Борошно, що залишилося, підсипай у процесі при необхідності. Відправте тісто в духовку на 20 хвилин при 50 градусах, щоб воно підійшло, і переходи до формування біляшів.

Дивіться також:  20 найкращих салатів з консервованою горбушею

6. Дріжджове тісто для біляшів на маргарині

Дріжджове тісто для біляшів на маргарині

Замість маргарину можна взяти вершкове масло – це не важливо.

Тобі знадобиться: 250 мл води, 500 г борошна, 10 г цукру, 10 г солі, 20 г сирих дріжджів, 100 г маргарину.

Приготування: Розігрій воду на плиті приблизно до 30-35 градусів, і додай до неї сіль, цукор та дріжджі. Добре все розмішай до розчинення і одразу ж додай м’який маргарин.

Поступово введи в рідку суміш борошно, що просіює, поки тісто не перестане бути липким. Добре його виміси та залиш у теплі на 1,5 години.

7. Дріжджове тісто для біляшів із смальцем

Дріжджове тісто для біляшів із смальцем

Тісто на смальці дуже пишне і довго не черствіє.

Тобі знадобиться: 70 г смальцю, 500 мл кефіру, 100 мл води, 40 г цукру, 900 г борошна, 15 г солі, 15 г сухих дріжджів.

Приготування: Розведи цукор та дріжджі у теплій воді та залиш на 10 хвилин. За цей час розтопи смалець, трохи підігрій кефір і потім змішай все разом.

Додати в рідку суміш сіль і поступово введи борошно в кілька заходів. Виміси еластичне тісто, накрий та залиш у теплі на 45 хвилин. Потім добре його обомни, знову накрий і залиш доходити ще на 30 хвилин.

8. Дріжджове тісто для біляшів на сметані

Дріжджове тісто для біляшів на сметані

Таке тісто чудово смажиться та запікається – залежно від бажаного результату.

Тобі знадобиться: 200 мл сметани, 100 мл води, 500 г борошна, 1 яйце, 1 ст.л. цукру, 10 г сухих дріжджів, 1 ч. л. солі.

Приготування: Залий дріжджі та цукор теплою водою, перемішай і залиш на 10 хвилин. Додай до них сіль та яйце, знову перемішай, і лише потім додай теплу сметану.

Дивіться також:  15 найкращих рецептів супу з сочевиці

Збий інгредієнти віночком до однорідності і повільно вводи просіяне борошно частинами. Замісити м’яке та помірно пластичне тісто, прибери його в тепло, накрий і залиш на годину. Перед ліпленням біляшів добре його розімні.

9. Дріжджове тісто для біляшів з розпушувачем

Дріжджове тісто для біляшів з розпушувачем

Розпушувач – не обов’язковий інгредієнт для дріжджового тіста, але це твій вибір, якщо ти хочеш зробити біляші ще більш пишними та м’якшими.

Тобі знадобиться: 250 мл води, 25 г свіжих дріжджів, 50 г цукру, 1 яйце, 1 ч.л. солі, 4 ст. олії, 5 г розпушувача, 550 г борошна.

Приготування: Змішай теплу воду з цукром, дріжджами та 2 ложками борошна, і залиш на 20 хвилин. Зби яйце з сіллю і рослинним маслом, і потім змішай з опарою, що піднялася.

Просіяне борошно відразу змішай з розпушувачем і поступово введи в тісто. Вимішуй його руками щонайменше 10 хвилин, і потім прибери в тепло на 1-1,5 години.

10. Дріжджове картопляне тісто для біляшів

Дріжджове картопляне тісто для біляшів

Картопляне тісто далеко від класичного рецепту біляшів, але теж виходить дуже смачно та цікаво!

Тобі знадобиться: 550 г борошна, 200 мл картопляного відвару, 180 г вареної картоплі, 1 яйце, 2 ст.л. олії, 1 ст.л. цукру, 1 ч. л. солі, 1,5 ч. л. сухих дріжджів.

Приготування: У просіяне борошно додай дріжджі, цукор і сіль, і перемішай. Окремо пюруйте картопля і змішай його з яйцем за допомогою блендері. Поступово додай у пюре ложку олії та теплий картопляний відвар, і знову вимішати до однорідності.

Додати сухі інгредієнти та заміси однорідне тісто. Зверни увагу, що замішувати його потрібно мінімум 10 хвилин. Потім забери тісто в теплона 2 години, і щонайменше 1 раз обомни його в процесі.