Лоранський пиріг – 6 рецептів тіста, заливки і начинки

Відкритий пиріг з начинкою з курки, грибів, грудинки і брокколі – представник класичної французької кухні. Рецепт родом з Лотарингії, регіону Франції – саме там стали випікати пироги з залишків хлібної випічки. Традиційний лоранський пиріг готують з рубаного, листкового або пісочного тіста. Особливістю страви є ніжна вершкова заливка з сиром і яйцем.

Нове життя і популярність пиріг набув після виходу у світ романів про комісара Мегре, який славився вишуканими кулінарними пристрастями. В книзі неодноразово згадувався рецепт лоранського пирога, який детективу готувала дружина.

Дивіться також:  Штрудель з яблуками з листкового тіста

На приналежність страви національної кухні довго претендували німці. Німецькі кулінари стали готувати відкриті пироги з шинкою і заливкою з яєць і вершків. Ніжну і ароматну заливку вдосконалили французи, додавши сир. В начинку французькі кулінари ввели куряче м’ясо і гриби, так на світло з’явився класичний лоранський пиріг, який популярний у всьому світі.

Сьогодні кулінари готують лоранський пиріг не тільки з традиційної куркою і грибами, але і з рибою, овочами і м’ясом. У меню ресторанів лоранський пиріг називається «Кіш».