Білі гриби на зиму: рецепти приготування по кроках з фото

Боровик вважається королем всього грибного царства. Він перевершує навіть м’ясо за вмістом білка і вважається його природним замінником, за що і був прозваний білим м’ясом. Тому варто включити в раціон харчування цей продукт.

Але якщо влітку-восени його добути простіше, то що робити взимку? Звичайно ж, куштувати смачні заготовки, зроблені влітку. Давайте дізнаємося, як маринувати і закочувати білі гриби в банки.

Що потрібно знати про білих грибах?

Для досвідченого грибника не складе труднощів відрізнити хороший гриб від отруйного. Але існують шанси того, що гриб може мутувати і перестати годиться в їжу. Тому краще все-таки купувати боровики, які спеціально вирощуються в господарствах.

Білий гриб має характерну коричневу капелюшок (колір може варіюватися залежно від складу грунту і віку) і білу ніжку. Відмітною характеристикою є білий колір його трубчастого шару між капелюшком і ніжкою, який завжди буде білим незалежно від стану або способу приготування.

Дивіться також:  Перець смажений на зиму: болгарський і гострий, рецепти з часником, помідорами, баклажанами

Перед приготуванням варто переконатися, що немає випадково потрапив отруйного сатанинського або жовчного гриба, які схожі на боровик.

Зайнятися грибами варто в перші ж години після їх збору або придбання, оскільки цей продукт швидко псується і краще в перші 5-6 годин приготувати їх до вживання або засоленому вигляді. Їх можна маринувати, солити, сушити і морозити – вони в будь-якому стані смачні.

Перш за все необхідно відібрати хороші екземпляри, розсортувати їх за розміром і промити.

Добрий гриб повинен бути міцним, цілим, не примятым і без червоточин, інакше він не тільки не буде довго зберігатися, але і може містити в собі отруйні речовини.