Суп рамен, покроковий рецепт приготування локшини Рамен

Не так багато японських страв можна створити в умовах російської кухні. Причина – відсутність на полицях наших супермаркетів безлічі продуктів, поширених в Країні висхідного сонця. Однак рецепт рамена – один з небагатьох, який руської господині вдасться відтворити самостійно в домашніх умовах. Рамен – руйнування міфу про те, що японці їдять тільки рибу і рис. Хочете спробувати? Тоді, йдемо готувати!

Що таке рамен?

Рамен – це традиційна страва японської кухні, що представляє собою пшеничне локшину з бульйоном і різними наповнювачами. Класичного рецепту з якогось єдиного канону у цієї локшини не існує, так само, як немає стандартів для російських пиріжків. Господиня в Росії кладе в пиріжки різноманітні начинки, а японський кулінар проробляє те ж саме з компонентами для рамена.

Суп рамен готують на кістковому яловичому, свинячий, курячий або овочевому бульйоні. До складу її можуть входити: гриби шиітаке, водорості різних видів, паростки бобів, яйця, свинина, різні овочі. Заправлятися японський суп може соєвим соусом, спеціальною пастою місо або просто сіллю.

Відрізняється також і схема приготування самої локшини для страви рамен. Найчастіше її роблять з пшеничного борошна, солі, води та кансуй (спеціальна мінеральна вода). Але деякі кухарі також додають яйця. А інші і зовсім готують тільки на борошні і звичайній воді. Крім того, лапша рамен може відрізнятися за формою. Вона буває тонкої, товстої, хвилястою, у вигляді стрічки і т. д. Тут, що називається, свобода творчості.

Дивіться також:  Хлібний тосканський салат з помідорами і перцем

Історія страви рамен

Рамен– страва з не дуже довгою, але зате з дуже захоплюючою історією, з-за якої зараз ведуться палкі суперечки про рівень цієї страви. Одні люто доводять, що це вишуканий делікатес ресторанного якості. Інші глузливо парирують, що це лише різновид дешевого японського фастфуду. У чому ж правда?

Насправді, лапша рамен – це не споконвічно японське надбання. Воно прийшло в Країну висхідного сонця з Китаю лише на початку XX століття. Спочатку воно готувалося самостійно і продавалося в невеликих вуличних лавчонках. Їли його переважно малозабезпечені верстви населення через дешевизну страви.

У 1958 р. рамен став ще популярнішим. Це пов’язано з винаходом Момофуку Андо локшини швидкого приготування, яке і донині активно використовується не тільки в Японії, але і по всьому світу. Швидкість, дешевизна, доступність зробили фастфуд рамен, по істині, одним з культових страв Країни Висхідного сонця.

На хвилі популярності, японська локшина Рамен стала приймати і інші форми. Кухарі Японії не могли обійти цю страву стороною, а тому на сьогоднішній день суп рамен можна купити не тільки у вуличних автоматах або дешевих забігайлівках. Його стали подавати в кафе і елітних ресторанах, самостійно виготовляючи локшину і підбираючи найбільш якісні інгредієнти.