Шакшука – рецепт ізраїльської яєчні в домашніх умовах

Як приготувати шакшуку будинку, які знадобляться продукти, що потрібно знати про страву і чи існують якісь секрети процесу приготування? Перед тим, як відповісти на всі ці і інші питання, слід зазначити, що shakshuka є ізраїльським національним блюдом і відрізняється незвичайним ніжним смаком і простотою приготування.

Загальна інформація про шакшуке

У нашій країні багато порівнюють блюдо шакшука з яєчнею з помідорами, і саме з нею асоціюється його звучне та інтригуючу назву. Проте спільного у цих страв тільки те, що в список інгредієнтів в обох випадках входять помідори і яйця, у всьому іншому є принципові відмінності.

Рецепт шакшуки насправді має цікаву історію, що йде корінням в століття. Сьогодні це традиційна кухня Ізраїлю, але прийшло воно з північноафриканського Тунісу. Ізраїльтянам страва припала до смаку і незабаром воно стало предметом гордості для цього народу. Як правило, яєчня шакшука готується вранці на сніданок, але подавати її можна на обід або під час вечірнього прийому їжі. Ця їжа дуже ситна з пряним ароматом та гострим смаком, а як видно на фото вона ще має, безперечно, апетитний зовнішній вигляд.

Дивіться також:  Локшина ширатаки, 2 рецепту приготування страв з неї

Основа цієї страви– спеціальний соус, який є окремим елементом і носить цікаву назву– матбуха. Що стосується набору продуктів, то він може відрізнятися в окремих регіонах Ізраїлю, навіть в одному місті його можуть готувати по-різному. Крім цього, кожна родина додає свої якісь «родзинки» в список інгредієнтів. Але при цьому сам рецепт шакшуки та інструкція не стають складніше і не вимагають спеціальних кулінарних навичок, процес приготування залишається максимально простим.