Різдвяний штоллен – 6 класичних рецептів різдвяного кексу

Різдво наповнене особливим чарами. Випічка до цього свята виходить особливою, наповненої таємним змістом, і господині вкладають в неї самі добрі помисли. Тому, я пропоную вам приготувати Різдвяний штоллен – здобний кекс, родом з Німеччини. Випікають його в останніх числах листопада – початку грудня. Після чого загортають у пекарську папір і залишають настоюватися і просякати до Різдва. У результаті, виходить чудовий кекс, який просто тане у роті. Його аромат і смак насичені і сподобаються буквально всім.

Що стосується різновидів Різдвяного штоллен, то їх велика кількість: мигдальний, сирний, марципановий, маковий і навіть шампанський (для його приготування родзинки попередньо вимочують у шампанському). Крім того, рецепт випічки часто змінюють в залежності від області проживання. Приміром, Вестфален-ліппе об’єднання пекарів створило свій індивідуальний рецепт кексу. Він готується тільки з продуктів, одержаних саме в цій області. Тому мигдаль замінили на лісовий горіх, а цукати і родзинки на сливу, сушені яблука та вишні. Для замочування сухофруктів використовують яблучну горілку, а не ром. Нерідко можна зустріти Різдвяний кекс з різноманітними екзотичними начинками або іншими видами алкоголю.

Дивіться також:  Рецепт пряників з глазур'ю (відео)

В наш дім ця випічка прийшла 2 роки тому і дуже сподобалася всім моїм домочадцям. Тому я вирішила зібрати цілу добірку різних видів цієї випічки і поділитися її з вами. Але перш, потрібно запам’ятати 3 основні правила приготування цієї випічки:

 

  • Всі інгредієнти повинні бути виключно якісними і свіжими.
  • При приготування тіста не поспішайте, вимішуйте ретельно, а після дайте йому достатньо підійти.
  • Хоча свіжоспечений штоллен теж смачний, але все ж наберіться терпіння і залиште його дозріти до Різдва. Адже саме так його смак заграє новими нотками.