Пшоняна каша на воді: класичний рецепт, в мультиварці

Користь більшості каш відома кожній людині. Різноманітні варіації цієї страви готують для дітей і дорослих. Також активно каші застосовують у дієтичному харчуванні як джерело корисних і необхідних для повноцінної роботи організму речовин. Однією з найсмачніших, що містять необхідний набір мікроелементів і вітамінів є каша, приготовлена з пшона.

Для того щоб отримати не просто поживна, але смачне і ароматне блюдо, не знадобиться молоко, але дуже важливо вивчити декілька нескладних правил. Вони дозволять подати на стіл блюдо, яке зможуть є люди з алергією на молочні продукти.

Пропорції для ідеального страви

Існує кілька секретів, які допоможуть зробити пшоняну кашу на воді розсипчастою і ароматною:

  • Перед варінням крупу потрібно добре промити, щоб позбутися від пилу(в результаті каша не буде злипатися).
  • Воду потрібно наливати так, щоб вона повністю покривала пшонку.
  • Після закипання вміст каструлі потрібно відкинути на сито, а потім знову залити крупу свіжою холодною водою, продовжити приготування.
Дивіться також:  Биточки з манки (рецепт приготування і варіанти подачі)

Ідеальне співвідношення інгредієнтів:

  • пшона — 250 г;
  • води — 500 мл

За допомогою води можна регулювати в’язкість каші (це потрібно при деяких захворюваннях). Якщо додати більше, то пшоняна каша буде в’язка, менше — суха.

Під час приготування потрібно вибирати середній по потужності нагрівання, а ємність, в якій проводиться варіння, закривати кришкою не слід.