Листкове бездріжджове тісто: рецепт швидкого приготування

Листкове бездріжджове тісто дозволяє приготувати масу смачної випічки, такий як листковий пиріг, слойки, пиріжки і навіть самса. Все це можна приготувати лише тоді, коли є правильний рецепт, дбайливі і працьовиті руки, ну і, звичайно, всі складові для страви. Якщо у вас все це є, то це вірний знак до того, що вам непросто можна, а потрібно спробувати приготувати листкове тісто в домашніх умовах.

Час приготування: 40 хвилин для замішування + від 2 до 12 годин для «відпочинку» тесту;

Порцій: 1;

Калорійність: 304 ккал на 100 грам;

Будь листковий пиріг будь він дріжджовим або звичайним, перш за все, починається з тіста, але як же зробити правильний листкове бездріжджове тісто для чудового пирога в домашніх умовах? Існує легке дріжджове або листкове бездріжджове тісто, приготувати яку не складе ніякої праці? Виявляється, що так. Тонкощів в цьому майстерність, звичайно, море, але використовуючи рецепт, тісто зможе зробити навіть починаюча господиня. Спробувати можна в будь-якому випадку, а що вийде, дізнаємося на практиці!

Набір продуктів для приготування

 • 1 кілограм борошна;
 • 800 грам вершкового масла або маргарину;
 • 350 мілілітрів дуже холодної води;
 • 2 курячих яйця;
 • 2 столові ложки 5-7% оцту;
 • 1 чайна ложка солі.

Рецепт приготування

Щоб зробити правильне листкове бездріжджове тісто, яке дасть фору всім дріжджовим виробів, потрібно покроково виконувати всі інструкції, які несе в собі рецепт.

 • Спочатку беремося за приготування рідкої складової тесту. В мірну кружку розбиваємо курячі яйця, потім засипаємо, необхідний обсяг солі, а також виливаємо трохи 5-7% оцту. Тепер потрібно все гарненько перемішати до однорідної консистенції.
 • В цю ж мірну кружку необхідно додати 350 мілілітрів дуже холодної практично крижаної води і гарненько збовтати або збити міксером. Загальна кількість рідкої складової тесту повинно бути рівно 500 мілілітрів. Потім нашу ємність відправляємо в холодильник і приступаємо до створення сухої складової нашого тесту.
 • Тепер на робочу поверхню або в миску необхідно буде висипати весь потрібний обсяг борошна. Потім взяти маргарин або вершкове масло, яке ми заздалегідь готуємо для створення даного тесту — заморожуємо в холодильнику, так як цього вимагає рецепт. Вершкове масло потрібно постійно занурювати в борошно і за допомогою терки подрібнювати в досить дрібну крихту. Натертий маргарин потрібно відразу ж змішувати з борошном, щоб він не встиг розтанути. В цілому у нас повинно вийти 800 грам натертого вершкового масла. Коли маргарин або масло закінчилося необхідно почати змішувати його з борошном, чим менше вільної борошна у нас залишиться, тим краще.
 • Тепер борошно в чашці або на робочій поверхні необхідно зібрати в гору із заглибленням всередині. Далі, не буде нічого нового, стандартний рецепт. У це поглиблення виливаємо рідку складову тіста, яку ми дістаємо з холодильника. Тепер нам необхідно гарненько перемішати листкове тісто. Коли вільної рідини вже не залишиться необхідно приступити до вымешиванию тесту.
 • Вимішувати краще руками і на робочій поверхні. Робити все потрібно дуже швидко, щоб не зіпсувати рецепт. Також особливість листкового тіста в тому, що його не можна місити звичним способом. Тут доведеться трохи поекспериментувати — тісто потрібно піднімати і підвертати краю один під одного, потім як би розкачати і розім’яти і повторювати дію ще кілька десятків разів.
 • Коли у тесту буде вже достатня кількість шарів, необхідно надати йому трикутну, прямокутну або круглу форму і прибрати в холодильник. Час перебування тесту в холодильнику може варіюватися від 2 до 12 годин, «відпочивати» тісто може набагато довше дріжджового.
 • Готове тісто по цьому рецепту можна зберігати в холодильнику досить довгий час (до 3 днів). А ось якщо перекласти його в морозилку, то там листкове бездріжджове тісто збережеться протягом декількох місяців. З холодильника тісто потрібно просто дістати і розморозити. Робити це краще в холодному приміщенні або в холодильнику, цього вимагає рецепт.
 • Також варто запам’ятати те, що листкове тісто розкачати потрібно холодним, точно так само як ліпити й формувати.

Порада : слойки або листковий пиріг можна робити і з використанням дріжджового листкового тіста, однак, характеристика його буде дещо відрізнятися від бездріжджового. Хоча можна приготувати обидва варіанти, щоб порівняти з дріжджовим або бездріжджовим тестом легше працювати в плані випічки.

З усієї кількості, отриманого за цим рецептом тіста можна приготувати до 4-х кілограм випічки самої різної спрямованості. Завдяки цьому тесту можна приготувати все починаючи від листкового тістечка «Наполеон» і до смачною м’ясною або сирною самси. Здавалося б, неможливо, але це факт. Можна зробити таке тісто один раз і його вистачить на усі ваші кулінарні фантазії, якими б сміливими вони не були.

Дивіться також:  Картопляне тісто: тісто з картопляного пюре

Зробити, приготувати, створити листкове тісто за таким рецептом легше легкого! Листкове бездріжджове тісто допоможе робити масу смачної випічки, приготувати яку захочеться ще не один раз. Для таких цілей і потрібні відмінні рецепти, вони допомагають робити смачні страви, наприклад, листковий пиріг або слойки. Варіантів може бути маса, рецепт один.

Готуйте смачно і приємного вам апетиту!