Баніца: рецепт болгарського пирога з тіста філо

 

Листковий пиріг з цікавою назвою Баніца — поширене і дійсно популярне блюдо, яке має найдавнішу історію і зобов’язана своїм походженням болгарської кухні. Якщо уважно вивчити світову літературу 11 століття, можна знайти згадки про пиріг болгарська баніца, має й іншу назву — «млина». У літературі тих часів цей пиріг відноситься до смачним і надзвичайно корисним страв родом з Болгарії.

Самі ж жителі цієї країни не представляють свій новорічний або різдвяний стіл без ароматної, дивовижно смачною і приготованої з дотриманням всіх правил баницы.

Дивіться також:  Сирний пиріг з лаваша з сиром: покроковий рецепт

Ця страва є неодмінним атрибутом будь-якого вихідного дня чи свята, болгари люблять готувати його і по робочим дням тижня.

Приготувати цей поживний і традиційний пиріг болгарської кухні без особливої праці може будь-яка господиня. Існує кілька способів приготування розглянутого пирога. Раніше було важко придбати в магазині виготовлене за спеціальною технологією тісто філо, з якого могла вийти справжня баніца. На сьогоднішній день ситуація змінилася кардинальним чином, і стало можливим відшукати тісто філо в будь-якому супермаркеті.