Заварне тісто для еклерів — рецепт з відео

 

Всім відоме ласощі – еклери, «що це і з чим це їде»?

Еклери відносяться до категорії кондитерських виробів, приготованих з заварного тіста. Найпопулярнішими стравами з заварного тіста є еклери, шу і профітролі. Всі ці булочки мають одну основу –тісто, приготоване на основі заварювання окропом, з додаванням олії, яєць і пшеничного борошна вищого сорту.

Такий принцип приготування дозволяє забезпечити випічки міцну оболонку, яка, завдяки випаровується воді під час випікання роздувається, але залишається цілою за рахунок наявних яйцям.

Отже, розглянемо найбільш популярний і один з найпростіших рецептів приготування заварного эклерного тесту.

Скориставшись цим рецептом, ви зможете з легкістю приготувати еклери, які можуть зберігатися більше трьох днів, не втрачаючи своєї свіжості та смаку, а якщо їх запечатати в герметичну упаковку і покласти в морозильну камеру, то навіть через три місяці, вони здивують вас своїм не змінився смаком.

Крім того, приготувавши заготовки для еклерів заздалегідь, ви зможете в будь-який час дня порадувати своїх рідних і близьких цією вишуканою і смачною домашньою випічкою.

Інгредієнти

Для нашого рецепту приготування тіста для смачних еклерів знадобляться наступні продукти:

 • 250 мл. молока
 • 100 гр. масла вершкового найбільшою жирності
 • 200 гр. борошна пшеничного вищого сорту
 • 4 середніх яйця
 • невелика щіпка солі

Основні правила приготування заварного тіста

 • Для того щоб приготувати ідеальне, у всіх значеннях цього слова, эклерное тісто, беремо яйця кімнатної температури, попередньо діставши їх з холодильника приблизно 3 години до того, як займемося приготуванням эклерного тесту.
 • Ефект «водяної бані». Для створення ефекту водяній лазні нам знадобитися дві каструлі або ємності. Одна ємність повинна бути більше за розміром, це дозволить їй вмістити в себе, ємність з порцією заварного тіста. Отже, приступимо! Наповнюємо нашу велику ємність трохи менше половини обсягу. У меншій каструлі змішуємо 250 мл молока, в яку додаємо сіль і вершкове масло, нарізане кубиками. Поміщаємо нашу каструлю у велику ємність з водою.
 • Процес приготування. Починаємо додавати борошно, не виймаючи при цьому каструлю з води. Все ретельно перемішуємо. Мука повинна повністю змішатися з маслом і водою. Грудочок не повинно залишитися. Найзручніше вимішувати тісто, яке перебуває на водяній бані, дерев’яною лопаткою. Але! Щоб заварне тісто вимісити, вам доведеться докласти трохи зусиль. Ви також можете скористатися «послугами» міксера, якщо не боїтеся численних бризок по всій кухні, адже доведеться збивати на найбільшій швидкості.
 • Добре вымесив тісто, знімаємо його з вогню і далі починаємо його вимішувати, приблизно, протягом 5 хвилин. За цей час тісто придбає еластичну консистенцію, і потрібну температуру для наступного етапу приготування.
 • Тепер у наше тісто можна забивати яйця. Для того щоб полегшити собі завдання – вбийте яйця в окрему ємність і перемішайте жовток з білком їх. Важливо! Яйця збивати заборонено – просто змішуємо їх один з одним! Після цього, вливаємо частинами яєчну масу в тісто, не забуваючи добре вимішувати тісто.
 • Правильно приготоване заварне тісто має бути не густим і в теж час не рідким. Воно має як би «тягнутися» за лопаткою і при спробі надати йому будь-яку форму – розпливатися.
 • Дивіться також:  Тісто для ватрушок — рецепт з відео