Кращі сорти чорного чаю

Кращі сорти чорного чаю

Довгі роки і навіть століття тривало обговорення про користь і шкоду чорного чаю, що в наш час усі зійшлися на одній думці, що при гарному якості чаю, його правильному зберіганні і заварюванні – це один з найбільш корисних продуктів для нашого здоров’я.

Тепер виникає питання, який же чай вибрати і де його краще купити. Самий широкий асортимент елітних сортів чаю ви знайдете в спеціалізованому інтернет-магазині. А ось який чай пити, з цим ми і спробуємо розібратися в цій статті.

Листя чорного чаю при виготовленні скручують і в’ялять, що робить можливим окислення вмісту його клітин внутрішньо рослинними ферментами і киснем повітря. Саме тому вважається, що чорний чай поступається кількістю антиоксидантів і вітамін зеленому, але все-таки це залежить від самого сорту чаю.

Індійські та Китайські сорти чорного чаю в Європі користуються більшою популярністю, в нашій країні список доповнюється грузинськими, краснодарськими та азербайджанськими сортами. Але ось показник якісного чорного чаю — це не стільки країна походження, скільки сама різновид чайних кущів (крупно листовий і дрібно листовий) та наявності на них чайних нирок, особливо багатих ефірними маслами і алкалоїдами, які називаються байховыми. Також кращий сорт чорного чаю розрізняється по часу збору врожаю.

Китайський чай з Фуцзяни і Індійський з Дарджілінга вважаються особливо ніжними і ароматними сортами. Сорти чаю південного Ассама і Нілгірі, наприклад, більш терпкі і багаті на пігменти. Байховий цільно листовий сорт чорного чаю є елітним, більш прості сорти чаю — з різаної чайного листа (брокен). Для порційних пакетиків часто використовується чайна пил і дрібна крихта (дасть і фаннінгс). А ось у хорошого сорту чаїнки завжди блискучі, рівномірні за кольором і пружні за структурою, байхові сорту — з добре видимими чайними нирками.

Дивіться також:  Рецепт домашнього мацоні і мацуна, покроково

Отже, серед кращих чорних чаїв можна підкреслити такі сорти:

  • Українська — чай з Індійського району Ассамы, заварка у нього з червонуватим відтінком;
  • Нілгірі – з південної частини Індії, має яскраво смак, що запам’ятовується, міцного і темного настою;
  • Дарджилінг – один з кращих чаїв, родом з однойменного Індійського району;
  • Сіккім – індійський цейлонський чай, що володіє оригінальним присмаком;
  • Кімун – чай з маркування «Англійський сніданок», він йде як основа лінії в різних сумішах і складах чаю, за запахом і смаком нагадує фруктові чаї;
  • Лапсанг Суиюнг – його листи сушать у печах, окурівая димом голок з хвойного дерева, що відрізняє його як особливий спосіб приготування чайного листа, в результаті одержує стійкий аромат;
  • Юннаньский – чай з району Юннань, смаком нагадує оолонг, запах і смак якого досить тонкий і ніжний.