Як варити кукурудзяну кашу на воді, скільки часу: рецепти

Кукурудза – приголомшливий поживний продукт. Крупа з неї коштує недорого, але це цінний природний джерело ряду вітамінів і елементів. В такій каші немає глютену, а значить, вона не страшна ні для алергетиків, ні для дітей. Це як хороший сніданок, так і легку вечерю!

Що потрібно знати перед приготуванням

Не можна точно сказати, як довго вариться каша кукурудзяна. Це залежить від її помолу: чим він більший, тим більше часу знадобиться. Існує кілька видів помолів.

Борошно вимагає мінімального часу, її можна приготувати буквально за пару хвилин. Такий спосіб зазвичай застосовується при годуванні немовлят або певного кола людей, наприклад, після операції, щоб вона легше і швидше засвоювалася.

Крупа дрібного помелу традиційно використовується для приготування баноша (відоме закарпатське страва) і молдавської мамалиги. Вона теж нерідко використовується в дитячому харчуванні. На її приготування йде приблизно п’ятнадцять хвилин.

Середній помел використовується частіше інших, з нього зазвичай і готують каші. Вона вимагає приблизно півгодини часу і готується на невеликому вогні, інакше швидко пригорає.

Дивіться також:  Биточки з манки (рецепт приготування і варіанти подачі)

Помел рекомендується дієтологами, так як він краще чистить кишечник. Але така крупа вимагає максимум часу. Невелика кількість можна зварити за п’ятдесят хвилин, але краще готувати не менше години. З такого помелу готується знаменита полента.

Тепер про пропорціях. На одну частину крупи традиційно береться чотири частини води. Іноді потрібно більше. В цьому випадку потрібно підливати гарячу кип’ячену воду, щоб не сповільнювати процес варіння. А якщо води занадто багато, потрібно зняти кришку і проварити її додаткові кілька хвилин. Вода випарується.

Готувати можна не тільки на плиті, але і в духовці, і навіть на водяній бані. Для приготування краще використовувати керамічний посуд або каструлю з товстим дном, щоб вона добре прогрівалася. Щоб каша не разваривалась, її бажано трохи просушити на сковороді без додавання масла, а потім готувати за рецептом.