Листкове бездріжджове тісто дозволяє приготувати масу смачної випічки, такий як листковий пиріг, слойки, пиріжки і навіть самса. Все це можна приготувати лише тоді, коли є правильний рецепт, дбайливі і працьовиті руки, ну і, звичайно, всі складові для страви. Якщо у вас все це є, то це вірний знак до того, що вам непросто можна, а потрібно спробувати приготувати листкове тісто в домашніх умовах.

Час приготування: 40 хвилин для замішування + від 2 до 12 годин для «відпочинку» тесту;

Порцій: 1;

Калорійність: 304 ккал на 100 грам;

Будь листковий пиріг будь він дріжджовим або звичайним, перш за все, починається з тіста, але як же зробити правильний листкове бездріжджове тісто для чудового пирога в домашніх умовах? Існує легке дріжджове або листкове бездріжджове тісто, приготувати яку не складе ніякої праці? Виявляється, що так. Тонкощів в цьому майстерність, звичайно, море, але використовуючи рецепт, тісто зможе зробити навіть починаюча господиня. Спробувати можна в будь-якому випадку, а що вийде, дізнаємося на практиці!

Набір продуктів для приготування

 • 1 кілограм борошна;
 • 800 грам вершкового масла або маргарину;
 • 350 мілілітрів дуже холодної води;
 • 2 курячих яйця;
 • 2 столові ложки 5-7% оцту;
 • 1 чайна ложка солі.

Рецепт приготування

Щоб зробити правильне листкове бездріжджове тісто, яке дасть фору всім дріжджовим виробів, потрібно покроково виконувати всі інструкції, які несе в собі рецепт.

 • Спочатку беремося за приготування рідкої складової тесту. В мірну кружку розбиваємо курячі яйця, потім засипаємо, необхідний обсяг солі, а також виливаємо трохи 5-7% оцту. Тепер потрібно все гарненько перемішати до однорідної консистенції.
 • В цю ж мірну кружку необхідно додати 350 мілілітрів дуже холодної практично крижаної води і гарненько збовтати або збити міксером. Загальна кількість рідкої складової тесту повинно бути рівно 500 мілілітрів. Потім нашу ємність відправляємо в холодильник і приступаємо до створення сухої складової нашого тесту.
  Дивіться також:  Картопляне тісто: тісто з картопляного пюре
 • Тепер на робочу поверхню або в миску необхідно буде висипати весь потрібний обсяг борошна. Потім взяти маргарин або вершкове масло, яке ми заздалегідь готуємо для створення даного тесту — заморожуємо в холодильнику, так як цього вимагає рецепт. Вершкове масло потрібно постійно занурювати в борошно і за допомогою терки подрібнювати в досить дрібну крихту. Натертий маргарин потрібно відразу ж змішувати з борошном, щоб він не встиг розтанути. В цілому у нас повинно вийти 800 грам натертого вершкового масла. Коли маргарин або масло закінчилося необхідно почати змішувати його з борошном, чим менше вільної борошна у нас залишиться, тим краще.
 • Тепер борошно в чашці або на робочій поверхні необхідно зібрати в гору із заглибленням всередині. Далі, не буде нічого нового, стандартний рецепт. У це поглиблення виливаємо рідку складову тіста, яку ми дістаємо з холодильника. Тепер нам необхідно гарненько перемішати листкове тісто. Коли вільної рідини вже не залишиться необхідно приступити до вымешиванию тесту.
 • Вимішувати краще руками і на робочій поверхні. Робити все потрібно дуже швидко, щоб не зіпсувати рецепт. Також особливість листкового тіста в тому, що його не можна місити звичним способом. Тут доведеться трохи поекспериментувати — тісто потрібно піднімати і підвертати краю один під одного, потім як би розкачати і розім’яти і повторювати дію ще кілька десятків разів.
 • Коли у тесту буде вже достатня кількість шарів, необхідно надати йому трикутну, прямокутну або круглу форму і прибрати в холодильник. Час перебування тесту в холодильнику може варіюватися від 2 до 12 годин, «відпочивати» тісто може набагато довше дріжджового.
 • Готове тісто по цьому рецепту можна зберігати в холодильнику досить довгий час (до 3 днів). А ось якщо перекласти його в морозилку, то там листкове бездріжджове тісто збережеться протягом декількох місяців. З холодильника тісто потрібно просто дістати і розморозити. Робити це краще в холодному приміщенні або в холодильнику, цього вимагає рецепт.
 • Також варто запам’ятати те, що листкове тісто розкачати потрібно холодним, точно так само як ліпити й формувати.
 • Порада : слойки або листковий пиріг можна робити і з використанням дріжджового листкового тіста, однак, характеристика його буде дещо відрізнятися від бездріжджового. Хоча можна приготувати обидва варіанти, щоб порівняти з дріжджовим або бездріжджовим тестом легше працювати в плані випічки.

  З усієї кількості, отриманого за цим рецептом тіста можна приготувати до 4-х кілограм випічки самої різної спрямованості. Завдяки цьому тесту можна приготувати все починаючи від листкового тістечка «Наполеон» і до смачною м’ясною або сирною самси. Здавалося б, неможливо, але це факт. Можна зробити таке тісто один раз і його вистачить на усі ваші кулінарні фантазії, якими б сміливими вони не були.

  Дивіться також:  Тарталетки з листкового тіста своїми руками: як спекти їх вдома?

  Зробити, приготувати, створити листкове тісто за таким рецептом легше легкого! Листкове бездріжджове тісто допоможе робити масу смачної випічки, приготувати яку захочеться ще не один раз. Для таких цілей і потрібні відмінні рецепти, вони допомагають робити смачні страви, наприклад, листковий пиріг або слойки. Варіантів може бути маса, рецепт один.

  Готуйте смачно і приємного вам апетиту!